| Dumitru_Stoica_1995 a întrebat:

Buna am o intrebare : Acum ceva timp un bataus m-a lovit in ochi si mi la invenetit era mai tare ca mine si intrebarea este ce are trebui sa fac in cazul asta?
Box sau Sala?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Box

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, ar trebui sa mergi Politie sa depui plangere!
Sala sau boxul nu te ajuta, daca ala este mai tare ca tine, data viitoare tot pe cocoasa o iei.

| DomnulKat a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea, cu politia nu rezolvi nimic, aici e vorba de orgoliu, daca nu ai fost in asemenea situatii nu comenta.

| Ana1687 a răspuns:

Degeaba faci tu box daca esti prea slab/gras

| PereteanuConstantinescu a răspuns:

Box sau fa arte martiale, dar nu recomand sa il lovesti inapoi

| St4ck1337 a răspuns:

Pai..ai putea sa te duci la box.dar iti trebuie ai ceva masa musculara...incearca sa faci niste exercitii ca : flotarile genoflexiuni in fiecare zi timp de cateva luni, apoi te duci la box înveți si ii dai la bot aluia laughing) Funda?

| DomnulKat a răspuns (pentru St4ck1337):

Ai un raspuns atat de inteligent, esti fetita sa ceri funda?

| mimitudor a răspuns:

Consiliere psihologică în primul rând şi reclamaţie la poliţie, eventual dacă ţineţi neapărat, deşi nu vă recomand să răspundeţi la violenţă cu violenţă pentru că lucrurile pot escalada şi degenera în altceva mult mai grav, vă recomand să apelaţi la un prieten care este specialist în arte marţiale, box, judo, etc şi care este într-adevăr capabil să vă ajute cu acel individ violent în sensul că ar trebui să îi arate acelui specimen că nu totul se rezumă la violenţă pentru că oricând poate fi şi el într-o astfel de situaţie! Este un proverb românesc: ``Fereşte-te din faţa prostului şi din spatele măgarului``, adică soluţia ideală ar fi să-treceţi peste această situaţie şi să-l ignoraţi pe acel ``inteligent`` pentru că în viaţă totul se plăteşte iar mai devreme sau mai târziu îşi va primi răsplata cu vârf şi îndesat! Cu respect şi sinceritate.