| copilu21 a întrebat:

Salut tpu.am si eu o intrebare merg de juma de an la sala si nu m-am ingrasat acum vreau sa iau o combinatie de proteina MUTANT MASS, amino 8000 de la gaspari, creatina, IGH1 DE LA LG SCIENCE,
ANIMAL PAK DE LA UNIVERSAL! Ce ziceti ar da rezultate, atiincercat careva, sau dati-mi ceva sfaturi
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

IGH1 e un supliment destul de dubios, ce varsta ai? Restul sunt foarte ok. Creatina de la cine o iei?

Ah, si animal pak mi se pare prea scump pentru ce ofera, sunt doar niste vitamine, minerale, enzime, etc., poti lua optimen de la ON + enzime => aceleasi lucruri dar la jumatate de pret.

P.S. : foarte tari produsele mutant happy

| copilu21 explică (pentru Cosmin86):

Am 165 cm 60 de kg, ma gandeam sa adaug si 100 mg de danabol pe zi, recomandami daca nu u ce sa iau pe langa mutant mass si de la ce firma, buget pana in 200 de eur

| Cosmin86 a răspuns (pentru copilu21):

Pai :
1. danabolul e cel mai toxic steroid, daca vrei steroizi ia ceva injectabil
2. steroizii se iau in cicluri si NU se iau singuri ( danabolul se ia obilgatoriu cu liv 52 sau alta pastila pentru ficat ) si apoi se face un PCT ( ciclu de recuperare )
3. accepti impotenta si alte efecte secundare date de steroizi, daca vrei sa iei serios

Dar la ce buget ai nu se merita steroizi, poti natural, doar cu suplimente + mancare.

Creatina :
http://www.megaproteine.ro/......ries-2-kg/
sau
http://www.megaproteine.ro/Performanta-sportiva/Muscletech-Gakic/

Alea sunt cele mai tari de pe piata.

Sau poti incerca :
http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/

AIa daca vrei mai ieftin, ambele sunt foarte bune, dar aia de la muscletech domina.

Si asta :
http://www.megaproteine.ro/Vitamine-si-minerale/ON-Opti-Men-90-capsule/

Deci, pe scurt acum ai :

- un gainer, cu proteine si carbo ( mutant mass )
- creatina ( muscletech sau six star nutrition )
- vitamine & minerale

E suficient. Mai poti lua si un mix de proteine, exemplu :
http://www.megaproteine.ro/......otic-907g/

Dar e suficient.

Si la 60 de kg, mananca si tu ca lumea, 5 mese pe zi bogate in proteine ( carne, branza, oua, peste, lactate ) si carbohidrati ( orez, cartofi, quinoa, paste ) sunt ESENTIALE, fara astea nu ai rezultate nici cu cele mai bune suplimente.

Ce program ai la sala?