| VladCosmin007 a întrebat:

AJUTOR! Am facut sala un an de zile, am bagat o gramada de suplimente cum ar fi creatina, glutamina, animal pak, winstrol, anavar. Am facut pauza de tot juma de an fiindca mi-am rupt degetul de la mana si m-am ingrasat 15 kg. Am o gramada de vergeturi pe spate si pe burta. M-am apucat iar de sala fara sa mai bag nimic, doar definire cu greutati, banda etc ca sa slabesc. Dar vad ca tot apar vergeturi, rezultate aproape 0%, ce sa fac sa nu ma maresc mai mult... am inceput sa nu mai am incredere in mine deloc cand am vazut ca nu mai am rezultate si toata munca mea e in zadar

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Dupa un an amarat de sala ai bagat stero... apuca-te de sah.

| aXy99 a răspuns:

Winstrolul si anavarul NU sunt suplimente alimentare, sunt hormoni sintetici, de asta ai slabit atat de mult! Pentru ca te-ai lasat de steroizi si de sala si mai mult ca sigur nu ai facut nici terapie post ciclu, deci productia ta de testosteron a fost aproape 0 (sau chiar 0) o perioada. Daca vrei sa slabesti trebuie sa fii in deficit caloric, deci sa mananci mai putin. Daca vrei sa cresti trebuie sa fii in surplus caloric, deci sa mananci mult.

| Aretha a răspuns:

Vergeturile sunt normale si apar aproape la toate persoanele.
E din cauza ca pielea noastra nu mai e asa elastica.
Asa si eu, si prietenul care face sala avem. E din cauza ca te ingrasi sau slabesti brusc sau ca musculatura in anumite zone se mareste brusc.

Te pot ajuta doar cu o crema hidratanta. De oricare. Sa te ungi. Sa te incalzesti bine inainte de sala (gen piele, intinde te bine, maseaza)
Si garantez eu, ele la inceput sunt mov-rosiatice. Si devin albe dupa un timp.

Bronzul le poate acoperi partial. Si va da aspect placut.

Foloseste crema dinaia Doina din profi, e super buna.

Categoric sa nu uiti de apa, si dupa sala niste dusuri fierbinti, sa vascularizezi.
Nu ar mai trebui asa sa ai probleme asa mari cu ele. Nu ti face griji. Se pot acoperi putin. Si nu te descuraja, toata lumea are... I swear
Funda?

| Aretha a răspuns:

Apropo
Nu mai lua steroizi man.
Ia niste proteine si aia e. Lasa prostiile ca mori la 40de ani de ele.

| Ricardo26 a răspuns:

Salut, daca ai nevoie de ajutor pentru a-ti îmbunătăți rezultatele si a ajunge sa iti îndeplinești obiectivele ma poti contacta ( nicolaestanca461@gmail.com ) te pot ajuta in mod gratuit

| totalikSorin a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de vergeturi decat sa te duci la un salon de masaj si sa dai ceva bani pe pe cremele de acolo.