| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare... poate reuseste cineva sa raspunda
Ma numest Florin.
Si am o problema, partea dreapta a pieptului meu este vizibil mai mare decat partea stanga.
Am fost la doctor si mi-au spus ca nu am nimic cu oasele
Am facut si inot.nimic
Daca aveti un sfar mi-ar fi de folos
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Aceste 'malformatii' sunt doar poate probleme ale musculaturii. Poate fi din cauza coloanei sau a umarului dar daca doctorul a zis ca nu, nu e atunci.
Se stie ca mai toata lumea are cate o chestie in genul. Iti dau un ex. un dreptaci are mana mai solida pe partea dreapta decat pe stanga. La fel poate fi si in cazul tau. De-altfel daca ai lucrat la sala sau ai facut o intindere la muschi se poate ca muschiul sa fi ramas in acea stare de ceva vreme. Mi s-a intamplat la sala sa ma accidentez si sa am pectoralul drept foarte tare umflat, l-am avut aproape o luna si era chiar si un pic dureros. Poate ai muschiul mai dezvoltat in acea parte sau poate ai ceva, iar doctorul tau a omis.

Multa bafta!

| 9gag a răspuns:

Cumpara-ti niste greutati(gantere) sau mergi la sala si fa exercitii pentru piept si lucreaza intensiv pe partea stanga. Nu e nici o problema medicala, pur si simplu asa ti s-au dezvoltat pectoralii. Succes

| florinell a răspuns:

Pai daca ai fost si la medic si ti-a spus ca nu ai nimic atunci incearca sa mergi la sala si sa iti antrenezi mai mult partea stanga a corpului.Salutare.

| catalin29 a răspuns:

Asa ii cam la toti, partea dreapta ii mai ``facuta`` ca si stangawinking

| catalin29 a răspuns:

Ii ceva normalwinking