| Laur195 a întrebat:

Am o problema, pectoralul din stanga e mai mare ca cel din dreapta (partea pieptului din stanga e mai mare ca cea din dreapta ) ce exercitii sa fac ca sa se egaleze din nou? Urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E chiar evidentă (vizibilă ușor) asimetria de care zici?

| Alexandru250201 a răspuns (pentru sierra1):

Fix aceeasi problema o am si eu, de la ce poate fi?

| Laur195 explică (pentru sierra1):

Cam da

| MihaiNicu23 a răspuns:

Flotari cat mai multe.

| Laur195 explică (pentru MihaiNicu23):

Daca fac 50 de flotari pe zi, imi poti aproxima in cat timp se va egala pieptul?

| HadesSs a răspuns:

Evitati exercitiile cu ganterele la sala si mergeti mai mult pe cele care lucreaza tot pieptul simultan de exemplu impins cu bara, flotari si incercati sa impingeti cu aceiasi forta cu ambele maini. Banuiesc ca esti stangaci de aia si impingi mai mult cu stanga.

| Laur195 explică (pentru HadesSs):

Da, in general totul fac cu stanga...cred ca de asta, dar cum fac sa i egalez iar?

| sierra1 a răspuns (pentru Laur195):

Cred că se corectează în timp. Exercițiile fă-le simetric să nu produci alte dezechilibre.