| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Am si eu o mica problema mai intima.Imediat urmeaza sa implinesc varsta de 16 si am observat ca am penisul rosu (iritat,imflamat, nu stiu cum sa zic). atat capul cat si preputul la decalotare.Capul este rosu mai ales in zona de unde iese(stiti voi ce laughing ).Nu prea ar avea cum sa fie vreo boala cu transmitere sexuala din moment ce sunt virgin. Daca imi puteti da un sfat oricine este binevenit. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie genitală ( chiar dacă eşti virgin, se poate contacta şi de la o toaletă publică, etc. )...

Trebuie să mergi la un control de specialitate la medicul dermato-venerolog, pentru diagnostic şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Tind sa cred ca nu prea ai grija la igiena ta zilnica, nu-i asa?
In orice caz poate ai contactat vreo bacterie, cu siguranta ai o infectie, te duci la medicul dermato-venerolog.
Te pup!

| hatakamanusi a răspuns:

Poate e vreo infectie ce tine de igiena.