| Caien25 a întrebat:

Salutare! De curând mi-am început viata sexuala (aproape o luna), întotdeauna am făcut sex protejat doar ca am observat o schimbare la penisul meu. Preputul pare ca se duce mult mai în spate iar ata penisului pare ca e cumva mai subțire sau doar se întinde mai mult, nu îmi dau seama. De asemenea, pe capul peninsulei în zona atei am observat ca am câteva mici "bubite", nici nu știu cum sa le numesc. Sunt pe de o parte și de alta, în număr de 4-5 în total. Ce înseamnă toate astea? Ar trebui sa îmi fac griji? Va rog, ajutați-ma cu un răspuns, dau funda. Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe capul penisului nu peninsulei ca nu ai in chiloti insulă sau peninsulă

| Caien25 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Penisului*... autocorectorul. Dar nu cred ca asta era problema...

| dullcat a răspuns:

Buna.Orice problema legata de piele necesita o vizita la medic.

| GeorgeCazan a răspuns:

E normal ce se întâmplă, adică preputul se duce mai în spate, iar frenul (ata numita de tine) se va mai lungi și va deveni mai elastic.
Apariția "bubitelor" de pe fren și pe lângă sunt datorate partidelor de sex multe dintr-o data; practic țesutul respectiv nu e încă "învățat" sa fie folosit intens; fa o pauza de la sex 2-3 săptămâni și se va vindeca de la sine, dacă zici ca ai făcut sex doar cu prezervativ pe penis; dacă nu te-ai protejat, bubitele.respective sunt semn de boală.
Tine zona respectivă igienizata, adică spălată cu apă și săpun.

| Caien25 explică (pentru GeorgeCazan):

Da, sex doar cu prezervativ am făcut și intr-adevar, am făcut o de mai multe ori într o perioada relativ scurta. Deci ața este asa doar pentru ca va deveni mai elastica, nu? Adică nu se rupe sau altceva? Și în concluzie, dacă fac pauza ceva timp de la sex, totul o sa fie ok, nu?