| FloRyN36 a întrebat:

Salut.
Sunt curios daca ma poate ajuta cineva. Deci am facut sex cu iubita mea, nu am folosit prezervativul dar am scos-o la timp. In acea zi totul a fost in regula, insa de ziua urmatoare penisul meu ma durea putin (nu o durere insuportabila, mai mult ma durea cand il tot verificam), am inceput sa am o mancarime in zona pielii de la varful acestuia si am observat ca pielea s-a inrosit putin, ca un fel de iritatie. De altfel, am observat ca tot imi apare un lichid care imi murdareste penisul, cred ca e sperma dar pare a nu fi niciodata proaspata si apare zilnic pe capul penisului.
Aveti vreo idee care ar putea fi problema? Banuiesc ca nu e vreo boala cu transmitere sexuala deoarece partenera m-a asigurat ca e sanatoasa. Adevarul e ca nici nu stiu care sunt simptomele unei asemenea boli, stiu doar ca nu am mai patit asa ceva pana am facut sex cu partenera.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, trebuie sa-ti spun ca te-ai procopsit sigur cu o boala cu transmitere sexuala. Cel mai probabil este gonoree, sau sculament cum i se mais pune in popor.
De urgenta la medicul dermato-venerolog!
Atentie, tratamentul trebuie facut concomitent de ambii partneri, ca sa evitati re-infectarea de la unul la altul, iar pe perioada tratamentului, sexul este interzis.
Eu zic sa-ti faci si un test de HIV, ca fata aia este mincinoasa si cu siguranta iti ascunde si altele.
In orice caz, un test de HIV se poate face numai dupa 6 luni d ela contaminare, pentru ca mai devreme nu apare la analiza.

| FloRyN36 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles. Crezi totusi ca exista vreo sansa ca ea sa nu aiba ceva si sa fie doar la mine? Ea mi-a spus ca a facut sex cu fostul ei iubit la finalul lunii august si ca acesta nu prezenta vreun simptom din ce a aparut la mine. A mai spus ca in astea 2 luni nu a mai facut sex cu altcineva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FloRyN36):

La tine ar fi putut exista din vant, bolile cu transmitere sexuala se iau NUMAI PRIN CONTACT SEXUAL DIRECT, cu persoana bolnava (infectata).
Faptul ca nu apar bube pe organele genitale, nu inseamna ca persoana aceea nu ar putea avea boli cu transmitere sexuala.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca totusi ceea ce ai descris, in realitate sa reprezinte de fapt o infectie cu transmitere sexuala. Este indicat sa te prezinti ori la un cabinet urologic, ori la un cabinet de boli dermato-venerice pentru o simpla consultatie si pentru a ti se prescrie tratamentul adecvat in cazul in care este necesar. Sanatate!

| Goete a răspuns:

Daca ea te-a asigurat ca e sanatoasa... atunci doar tu iti imaginezi ca ai probleme.
Totusi, daca crezi mai mult in ceea ce observi si simti, decat in ceea ce ti-a spus ea, e indicat sa mergi cat mai repede la medic pentru a nu fi prea tarziu

| FloRyN36 explică:

Am zis sa revin cu un update, poate mai sunt persoane care citesc asta sau poate e cineva care o sa pateasca ce am patit eu si sa nu se streseze.
Am fost la medic sa imi fac analizele, am fost diagnosticat cu stafilococ auriu si ecoli (acestea nu sunt boli cu transmitere sexuala, ele pot aparea si din alte cauze, nu doar dupa contact sexual neprotejat), am facut tratament 1 saptamana cu antibiotic, am refacut analizele si totul a iesit bine.
Deci partenera nu m-a mintit in legatura cu starea ei, pentru cine zicea ca e o mincinoasa.