| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema..Am 18 ani fumez cam de 2 ani jumate si simt asa constant o stare de slabiciune. Azi de dimineata am fumat o tigare si mi s-a facut putin rau, recunosc ca nu am mancat nimic.La ora de sport am alergat cam 5 minute dupa care simteam o caldura foarte mare in plamani, gen mii se suprasolicitasera imi ardeau si ma simteam ff obosit. Dupa care am inceput sa tusesc.Senzatia aceea a trecut dar inca ma simt obosit se poate sa fie cancer?

Stare de oboseala de vreo cateva luni asta cred ca este de la masele de minte + ca am slabit foarte mult in volum nu in greutate..Este cumva ca m-am lasat de sala? Am fost 4 luni. Aveam 67 de kg si bine format acum am 67 si am slabit mult la brate-piept-picioare etc.

Am auzit ca se poate sa am probleme cu glanda Tirodida datorita careia pot avea aceste simptome. De fumat m-am lasat de 2 zile si de data asta nu ma mai voi reapuca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi, de exemplu, o tuberculoza, care poate fi responsabila de slabire si oboseala severa. Sau o anemie. E normal ca fumator din copilarie sa nu poti alerga, dar ar trebui sa mergi la medicul de familie pentru analize. Nu e suficient sa te lasi de fumat.

| OnuOnulică a răspuns:

Crede-ma cel mai bine te lasi.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Lasa ca asa e bine, ca voi va o faceti cu mana voastra