| JuSt222 a întrebat:

am si eu o intrebare..De prin decembrie au inceput sa imi erupa molarii de minte..Este normal sa am stare de febra + stare de moleseala / slabiciune? Sau se poate sa fie chiar si cancer? Am 19 ani si fumez de 4 ani. Am auzit ca febra continua poate fii un simptom al cancer-ului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal, eruptia molarilor de minte poate da o mica subfebrilitate care sa dureze cateva ore.
Febra continua poate fi simptom de cancer dar si de multe alte boli (cea mai frecventa fiind tuberculoza). Ai nevoie de investigatii medicale.

| BiuL a răspuns:

Cant iti erup maselel de minte e normal sa te doara, dar nu de la aia febra si stare de moleseala. Cancer? Ala nu apare peste noapte, la 19 nici nu poti sa faci majoritatea tipurilor de cancer, Febra inseamna ca exista o infectie in corp de exemplu o gripa, o apendicita, o pneumonie etc cancerul nu e o infectie, nu ai cancer relaxeaza-te si du-te la doctor sa scapi de scenariile astea apocaliptice.

| RAY a răspuns:

Si pe mine m-a durut cateva zile dar fara febra acuma fiecare cu organismul lui

| JuSt222 explică (pentru RAY):

La mine persista cam de 9 luni :-s

| RAY a răspuns (pentru JuSt222):

Fa-ti analizele de sange sunt foarte importante, si sunt si gratis numai sta ca timpul trece

| JuSt222 explică:

+Migrena