| Mihai_Stefan_1988 a întrebat:

Am si eu o problema... Am niste dureri in zona inimii uneori nu stiu de ce sunt sportiv de performanta de 5 ani (judo) si am 16 ani doctorul mi-a spus ca am inima mai mare ca unui sportiv care nu face sport si mi-a spus ca nu e nimic in neregula ba din contra... dar acum in dimineata asta m-a luat cu intepaturi dar pot fi si dureri de crestere? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zozo74 a răspuns:

Aha am inteles da este posbilil sa fie sa fie muschiul insa cu conditia ca acesta sa doara in timpul miscarii (debicei spasme musculare ar trebui sa fie sensibile in timpul miscarii si nu in repuz)Insa sa speram ca este doar atat insa totusi pentru siguranta dumneavoastra este recomandat un control cardiologic Bafta

3 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Nu, este foarte posibil sa fie datorita tensiunii elevate, de obicei nu sunt reomandate exercitii fizice intense doar foarte moderate, sincer as recomanda o investigatie nu cumva sa fie ceva mai complicat (angie) oricum dupa parererea mea ar trebui putin sa va opriti din sport si sa faceti activitati moderate mai mult (plimbari ...etc.) In rest multa sanatate Fundita

| Mihai_Stefan_1988 explică (pentru zozo74):

Ideea e ca dupa antrenament ma simt bine nu am nimic ba din contra cand lenevesc prea mult sau alte chesti ma ia asa cu dureri da nu stiu daca e inima e sub muschiul pieptului(cel stang)

| Androphyla a răspuns:

Posibil niste crampe musculare. Totusi du-te si fa-ti niste analize TSH ca durerile in zona inimii se pot trage si din cauza aceste glande.