| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea sa ma inscriu la un sport dar nu prea am voie. Cand aveam 1 an a trebuit sa ma operez la inima pentru ca aveam o problema si dupa ce m-am operat a fost bine dar doctorul a spus ca nu am voie sport de performanta, si as vrea sa-mi recomandati vreun sport mai usor care nu implica foarte multa dificultate.

Răspuns Câştigător
| ioanaAn a răspuns:

Ai putea sa te inscrii la gimnastica, si eu am avut probleme cu inima si nu aveam voie sport de performanta, dar cateva ore acolo sa stii ca prind bine.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai voie sa treci peste bariera de 120 de batai de inima pe minut, poti merge pe jos este foarte bun cel mai popular sport in regnul animal singurul care controleaza toti muschi, eu ti-l recomand cu mare placere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara a face prformanta, fara sa depui mult efort, poti face aproape orice sport. Recomand in primul rind inotul. Solicita toti muschii, dar apa ajuta sa nu fie efortul mare. Fa-l usor, de placere. Apoi, mai pot fi baschetul, tenisul de masa, dar mai bine fa plimbari lungi, in natura, fara sa alergi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Dacă doctorul a spus că nu este bine să te apuci de niciun sport, ar fi bine să-i urmezi spusele, e spre binele tău. O zi plăcută!

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Doctorul nu a spus ca nu am voie sa ma apuc de vreun sport. El a spus ca nu trebuie sa fac mult efort.

| Hieer a răspuns:

Toate sporturile implica o dificultate ..de ce mai sunt sporturi daca nu sunt dificile? Eu ti-as recomda sa nu te apuci de nici un sport. daca asta ti-a spus si doctorul. adica nu ar fi bine sa ti se agraveze problema. Si plus de asta, acum incepe scoala..nu cred ca ai mai avea timp de un sport.

Sper ca te-am ajutat!

| PreaTareღ a răspuns:

1.Sahul
2.Table
3.Voley

| LivingLouder a răspuns:

Un sport care neceita efort mintal- sahul
Stiu ca nu e practic un sport dar unii oameni spun asta

| Cosmin86 a răspuns (pentru LivingLouder):

Cum sa nu fie? chiar este un sport, are cluburi, campioanate, etc.

Campionul mondial spre ex. ia 2 milioane de euro

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

S-a referit la un sport al minții.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu. Se referea fizic. Si mama mi-a spus asta.

| anonim_4396 explică (pentru ღBelieveInHopeღ):

Ce ți-a spus? Este un sport? Da, este întradevăr un sport.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Mama mi-a zis ce a zis ca am voie un sport fizic ca si Domnul Dr.

| JohnZ a răspuns:

Fa orice sport vrei tu! Incepe usor, totul este ok? Bun! Mareste putin nivelul, totul este ok? Bun! Si tot asa, si singura vei stii ce este de facut.Tu esti propriul tau doctor.

| ßeßeBeatrice a răspuns:

Sporturi de iarna : Schi
Altele : Balet, nu consta in dificultate marewinking
Apropo, ti pup dulce, Mariawinkinghappy