| alex71yonutz a întrebat:

am si eu o problema.Azi m-am luat cu niste baieti la bataie din cauza ca s-au dat la prietena mea,am cazut si m-am lovit la cap,am observat ca mi-a aparut un guguloi/cucui care doare rau.E ceva grav, adica chiag de sange ceva? Help me please.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Ionut, si daca aia veneau cu cutite si topoare si te nenoroceau pe viata, ce se intampla? Gandeste rational! I-a pus mana pe fund... e prietena ta, nu-i sotia ta si maine, poimaine, nu va mai fi a ta, va fi a altuia. Tu vei ramane cu rana si bataia, ea cu sutienul si cu chilotii nevatamata. E foarte frumos ceea ce ai facut numai ca ai actionat la primul impuls. Ala a chemat inca 10 si puteau sa va nenoroceasca in pumni si picioare si se putea intampla o nenorocire. Nu mai actiona la primul impuls. Ia un spray paralizant si invata cum sa-l folosesti eficient si ai scurtat lupta daca esti atacat prin surprindere. Totul este stapanirea de sine, nu actionarea la primul impuls. Ai inteles? Ai grija de tine.

11 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eu cred ca sunteti niste pusti si v-ati luat in curtea scolii...Desigur, vinovati sunt hormonii varstei. Nimeni nu se ia de nimeni fara motiv decat daca faci ceva intentionat, provoci, te portu provocator, poate prietena ta avea fusta pana la fund si altele. La 14 ani-15 ani cati aveti voi, nu e de mirare. Eu am o solutie: va bateam pe toti cu bastonul de la bodyguard pana va c.ca.i pe voi si pe urma era o linisteeee, desavarsita. Acum, du-te la o camera de garda a unui spital sa te examineze si sa te panseze, daca e cazul. Ce-i interesant e ca oamenii aia au cazuri cu adevarat foarte grave si vin pusti ca voi care se bat pentru nimic. Daca vezi ca sunt agresivi evita, terci pe trotuarul de vis-a-vis, ia un taxi sa iesi din zona etc... Nu locuim in Bronx. Nu te inteleg.

| alex71yonutz explică (pentru ywar):

Deci eu am 19 si prietena mea 17 nu mai suntem chiar pusti.Dar totul s-a pornit de la un copil precum ca ne uitam urat pe el (chef de scandal) si nici macar nu ne-am uitat la el. Dupa care el vine la prietena mea si ii pune mana pe fund si o lasa in sutien.Ce era sa fac, sa stau sa ma uit? Cand am sarit la bataie acel copil a mai sunat inca 10 persoane.Mai bine ca mi-am luat eu bataie decat sa pateasca ea ceva.Si la urma urmei daca cand locuiesti intr-un cartier rau famat (chitila) te astepti la orice.Si e chitila sosea si orasul chitila (comuna) unde cei din comuna se bat mereu cu ce-i de pe sosea.Cum am mai spus, mai bine ca mi-am luat eu cu celalat bataie decat sa pateasca prietena mea ceva.Si zi ca tu nu ai fi facut la fel? Stima

| alex71yonutz explică (pentru ywar):

Pai au venit 7 pe mine si 3 s-au dus la ea si aproape au dezbracat-o de tot.Cum am mai spus, de scapat scapam, dar nu voiam sa se atinga de ea in nici un fel.Cum era daca o obligau sa se f**a cu ei? Bine ca a scapat ea de asa ceva, eu de bine de rau scapam ca erau baieti de 16-17 ani, nu cred ca veneau cu topoare.Deocamdata ma multumesc ca ea e bine si oricum lucrurile nu vor ramane asa.

| ywar a răspuns (pentru alex71yonutz):

Ionut, si daca aia veneau cu cutite si topoare si te nenoroceau pe viata, ce se intampla? Gandeste rational! I-a pus mana pe fund... e prietena ta, nu-i sotia ta si maine, poimaine, nu va mai fi a ta, va fi a altuia. Tu vei ramane cu rana si bataia, ea cu sutienul si cu chilotii nevatamata. E foarte frumos ceea ce ai facut numai ca ai actionat la primul impuls. Ala a chemat inca 10 si puteau sa va nenoroceasca in pumni si picioare si se putea intampla o nenorocire. Nu mai actiona la primul impuls. Ia un spray paralizant si invata cum sa-l folosesti eficient si ai scurtat lupta daca esti atacat prin surprindere. Totul este stapanirea de sine, nu actionarea la primul impuls. Ai inteles? Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pana dimineata nu-ti trece umflatura, putem discuta de un posibil hematom, si trebuie sa mergi urgent la medicul de familie.

| NameHarris a răspuns:

Tu sari la bataie si tot tu iesi sifonat cum vine asta?laughing

| alex71yonutz explică (pentru NameHarris):

Nu eu am sarit la bataie, unu din cei 10 sau dat la prietena mea si am incercat sa o apar.Trebuia sa zic ca nu accepta raspunsuri la vrajeala.

| NameHarris a răspuns (pentru alex71yonutz):

Si tu cand ai vajut ca sunt 10 ce ai zis farte ca tu esti frate cu Supermanlaughing acuma ii fac prafhappy Prieteni tu nu ai numa sa stea de forma langa tinewinking ca nu te teme nu se mai bagau eibig grin

| alex71yonutz explică (pentru NameHarris):

Frate,nu ma ajuti deloc, eram doar eu cu el, eu eram cu prietena mea si el cu prietena lui, pana la urma preferam sa imi iau eu bataie decat sa se ia de ea.Cat sarcasm ai in tine

| NameHarris a răspuns (pentru alex71yonutz):

Atuncea zi asa! Ba nu va dati la fata mea mai bine dati in minelaughing

| sweetangels a răspuns:

Mergi la medic sa nu fie ceva naspa...cred ca nu exista om care sa nu fi avut vreun cucui...

Răspuns utilizator avertizat