| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...De cateva zile ma doare uneori abdomenul in partea de jos, durerea se lasa catre testicule dar este de scurta durata.Am observat ca apare o umflatura pe testiculul stang,exact sub acesta, cred ca este o vena, umflatura se de dezumfla cand stau relaxat sau intins in pat, se umfla cand stau mult jos sau cand "strang" din "ele"(Stau incordat, stresat)! Tin sa mentionez ca inainte de asta am impins o masina singur de 1.3T aproximativ si dupa o pauza de "eliberare sa stresului" de o saptamana am incercat sa tin cat mai mult ( o ora ) si cred ca am fortat pentru ca se stransase ceva "acolo"! Ceva sfaturi despre ce pot sa fac si ce poate sa fie? La doctor este o coada imensa, cam 5 ore de asteptare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sjszhhwnwne a răspuns:

Salut!

Ai putea sa ai un varicocel grad |||. Ar putea sa iti afecteze fertilitatea si potenta. Cel mai bine este sa mergi la un doctor. Din niste cautari pe internet, l-am gasit le Dr. Voinea Sebastian, expert in astfel de probleme. Il gasesti la Exmedica. Uite si link-ul
https://www.google.com/......ps?/search

Sper ca te-am ajutat.
SUCCES!

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns (pentru sjszhhwnwne):

Cum grad 3 daca nu m-a mai durut niciodata si a aparut dintr-o data? + Ca dispare si durerile se duc atunci cand nu fortez

| sjszhhwnwne a răspuns (pentru ÄndrëÿCoolZ):

Grad ||| inseamna ca se vede prin piele. Nu are legatura cu durearea.

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns (pentru sjszhhwnwne):

Scuze atunci happy Ai idee unde pot sa vad gradele acestea si in ce consta ele?

| Bettybeatrice017 a răspuns:

Ori ai ridicat ceva grei ori e de la ciclu