| anonim_4396 a întrebat:

.Salut TPU am si eu o problema. Ieri m-am julit intr-un scaun accidenta...A fost impins cu forta si mi-a sarit in mana.Din cate am auzit cei care invata de dimineata tura (1) la scoala unul dintre ei are HIV...Am dat-o in paranoia putin se poate sa ma fii infestat? Cat traieste virusul hiv pe un corp strain?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Greu de luat asa cum spui tu! dar pentru linistea ta mergi si un test SIDA!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam complicat sa iei hiv prin asa ceva, iar probabilitatea este enorm de mica. singura metoda de a afla este sa iti faci un test.