| Bianca777 a întrebat:

De azi dimineata am observat ca am scurgeri de sange din anus. Adica, atunci cand am scaun am cateva puncte rosii pe hartie. Ma sperie lucrul acesta. Mentionez ca ieri si azi am fost putin constipata, adica am avut un scaun mai tare. Ce poate sa fie? In plus, ieri am avut dureri abdominale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Constipatia produce dureri de burta si hemoroizi.
Sangerarile sunt cauzate de hemoroizii inflamati, din cauza constipatiei.
Rezolva constipatia si hemoroizii nu se vor mai inflama, disparand si sangerarea.
Mananca normal, hrana sanatoasa la mese regulate, ca sa-ti rezolvi constipatia.

| sierra1 a răspuns:

Bia, dacă ții la sănătatea ta, lasă pseudo-sfaturile primite și du-te la medic

| Nookoo a răspuns:

Buna,

Nu e cazul sa te sperii,mi s-a intamplat si mie sa pe hartie niste punctulete rosii, am avut o fisura anala, daca pe materiile fecale nu sunt urme sau pe hartie nu e sange mai pronuntat nu e cazul, urmareste ce se intampla in continuare, bafta!

| Bianca777 explică (pentru Nookoo):

Dar nu te durea daca era fisura anala?

| Nookoo a răspuns (pentru Bianca777):

Ma durea daca eram constipat, sigur ca da, bea ceai de soc, este un bun purgativ natural, pe mine m-a scos si de 2 ori/zi happy