| Tourniquet a întrebat:

Ieri la scoala, stateam de vorba cu niste colegi si stateam langa banca unui coleg. Profesoara era in clasa, mai vorbea cu noi despre olimpiada, etc. Si de odata vine o colega care e cam dusa mintal si ma impinge cu toata forta ei. Si ce credeti ca patesc? Am cazut peste scaunele alor doi colegi (cei din prima banca). Problema e ca ma doare si acum toata partea stanga a corpului. Am dat un pic cu capul de picior unui scaun. Dar mi-am pus apa rece, nu am patit nimic.
Ce ar trebui sa fac in legatura cu acea colega? Mentionez ca a vazut si profesoara cand m-a impins si a s-a cam luat de ea. straight face
Multumesc, mult.
P. s : fara raspunsuri in bataie de joc. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i face acelasi lucru. Pentru ca exista posibilitatea sa ti-o intoarca iar si sa te trezesti cu un scaun in cap, la propriu. Incearca sa o eviti. Daca nu merge asa, incearca sa apelezi la altcineva (diriginte, parinti). Nu rezolvi nimic daca ii intorci favoarea.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunţi diriginta şi directorul şcolii pentru a lua măsuri disciplinare împotriva fetei agresive!
Bine ar fi dacă ai mai face şi un tomograf la cap, preventiv.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Spune-i dirigintelui ce ti-a facut aceasta fata!
ii poate face maine asta si altui coleg!
pa-pa!love struck

| Emena a răspuns:

Bate-o. pentru ce te-a impins? daca eram in locul tau o luam la bataie.era vai de capul ei. spune`i dirigintelui

| federerdinamo a răspuns:

Evit-o! Daca ea se afla intr-un loc nu te du si tu acolo ca vad ca e dusa cu capul rau. Nu te lua in gura cu ea sau nu intra inc erturi cu ea.winking sper ca ti-am fost de ajutorhee hee

| MEMO a răspuns:

Dap ciufulestep rau de tot bateo sa se invete minte.

| blabla5532 a răspuns:

Vorbeste cu diriga'ta spune-i ca daca nu ia masuri serioase, iti iei tu ( o bagi in spital ) si trebuie' sa ii faca ceva tongue

| Delee a răspuns:

Sa ii impui sa te lase in pace si daca o sa continue sa iti faca rau vorbesti cu parintii, dirigintele, directorul scolii, pentru a lua masuri impotriva ei.
Cat despre lovitura la cap, daca o sa continue sa te doara, mergi la medic.

| theosavus a răspuns:

Ar trebuii sa o eviti pe cat posibil avand in vedere ca starea ei de sanatate mintala nu este buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eram in locul tau i-as fi dat cateva pistoane in nanau!

| Catalin_8113 a răspuns:

Daca as fi in locul tau mas purta urat cu ea si miasi bate joc e ea de ex ( pleaca fata de aici nu vezi ca nu te baga nimeni in seama) sau ceva de genul dar sa simte ca o respingi si ca nu a atras atentia nimanui facand lucrul asta