| anonim_4396 a întrebat:

Sambata asta la ora 3 dimineata am mers la spital, din cauza unei dureri foarte puternice la stomac si am facut niste analize de sange.Ele spuneau ca nu am nimic anormal.Numai ca cand sa merg la baie ma durea in zona apendicelor dar slab, dupa m-am culcat, m-am trezit a doua zi la ora 9 am mers in padure, am ajuns acasa pe la ora 2 si cam de la ora 7 ma dor din nou apendicele, dar foarte slab, mai degraba e un diascomforta.Nu am niciun simtom, nu ma doare daca apas, nu am febra, doar parca ar fi putin balonat in jona aia. E posibilbsa am totusi ampendice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca medicii de la urgenta nu au identificat drept cauza a durerii o apendicita acuta, atunci asa este! --- nimeni, aici pe TPU, nu-si poate asuma responsabilitatea sa-i contrazica, chiar daca este medic!
Daca durerea de la nivelul stomacului se va repeta, va trebui sa mergi la un specialist in gastroenterologie.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa schimbi medicul.
Asa am patit eu cu ceva timp in urma, eu nu puteam sa stau pe picioare, si o doamna doctor imi zicea sa stau linistita.
"Stai draga linistita/nu ai nimic/analizele sunt foarte ok..de ce te-ai speriat"?
Apoi am schimbat medicul si am stat in spital 13 zile..concluzia?
Cere parerea altui medic.
O zi buna sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Snipa a răspuns:

Ms, dar medicul care a primit rezultatele(in total sunt 2) nu era deloc serios, a spus ca totul este perfect dar primul medic care ma contrplat a spus din start ca am o lipsa deastul de mare de calciu