| Nicu20005 a întrebat:

am tenul acneic și gras(mici pete roșii sub piele pe obraji) când încep liceul aș vrea sa folosesc fond de ten pentru ten acneic, nu va cădea de la grăsime sau pur și simplu de la transpirație? Am înțeles ca se folosește O cremă pentru a preveni asta, va rog lamuriti-ma cu fondul de ten!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nicu20005 explică:

Am mers, de vreo O lună am tratament cu doxiciclina și isotrexin

| CosmyCool a răspuns:

Iti spun sigur ca daca folosesti fond de ten vei agrava mai rau problema cu cosurile.Mai bine mergi la un dermatolog ca sa scapi definitiv de aceasta problema.