| Rotros a întrebat:

Am un prieten care s-a apucat de fumat la varsta de 13 ani. Nu stiu ce sa-i fac ca sa se lase de fumat. El este un prieten foarte bun si imi pasa de sanatatea lui. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Lasă-l să moară.

| Andreeush a răspuns:

Dacă el nu vrea să renunțe la acest viciu tu nu ai ce să faci.
Nu poți să îl obligi să nu mai fumeze, el trebuie să se hotărască să renunțe.

| Anonimus7777 a răspuns:

Începe cu un pic de morală, dar nu dinaia părintească plictisitoare, una care să îl pună pe gânduri și încearcă să îi pui în balață ceva mai bun, adică de exemplu explică-i ce ar putea face cu banii de țigări