| AlyNDriftKing a întrebat:

Salut TPU,am un tatuaj si vreau sa il sterg. Stiu ca exista niste creme,a folosit cineva? Au rezultate? Si metoda cu laserul, stie cineva cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Singura metoda care ti-l indeparteaza cu siguranta si in totalitate este laserul. Pretul difera in functie de marime, costa pe centrimetrul patrat de tatuaj (cum costa si cand ti-l faci, daca il faci la profesionist). Crema nu cred ca functioneaza.

| AlyNDriftKing explică (pentru AlexCristi97):

Am inteles, dar care ar fi costul pe cm²?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru AlyNDriftKing):

Nu stiu, m-am uitat acum pe net si in general clinicile zic ca pretul il stabilesc cu clientul, in functie de dimensiuni, culori si calitate. La americani media e pe la 50$ pe inch (daca am calculat corect, asta ar insemna undeva la 90-100 de lei pe centimetrul patrat ).