| GhostSura a întrebat:

Am urechile infundate cred ca mai mult stanga, am auzit ca este nevoie de apa oxigenata ca sa scoti dopurile din urechi.
Apă oxigenată am intrebarea mea este cate picaturi trebuie sa pun in fiecare ureche? Și dupa cum scot dopurile?
Vă rog vreau un raspuns de la o persoana care stie, fara misto.winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti pati chestii mai urate dupa tratamente din astea de care "ai auzit" pe net.

| Idkidk a răspuns:

Eu am folosit această metodă. Turnam cu o siringă, vreo 1-2 picături, şi băgam în ureche, dar stăteam într-o parte 5-10 minute. Desigur, te va gâdila într-un fel. O seară bună!

| presus a răspuns:

Salut. Pot fi dopuri de ceara care nu se pot scoate fara un doctor, sau poate iti sunt infundate pe baza de stres. Eu te sfatuiesc sa mergi la un medic ORL-ist. Nu este chiar atat de simplu, iar auzul este important. Numai bine!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Pai, wtf, daca e dop de ceara (ceea ce e oribil), fara medic n-ai ce face, doar inrautatesti treaba, dar daca le-ai facut pe baza de stres, incearca sa le,, desfaci" singur...cascand sau inghitand in sec.

Succes

| Antonia797 a răspuns:

O singura picatura. Nu am folosit niciodata, dar stiu de la sora mea. Dupa ce pui picatura stai linistit/a cu capul inclinat 60 de secunde dupa care te asezi cu urechea pe perna si mai stai alte 60 de secunde.