| Csm310 a întrebat:

Salut TPU, de cateva zile am ambele urechi infundate, precizez ca sunt racit de aproape o saptamana, iar raceala este pe final acum, dar urechile tot infundate sunt, intr-o seara am avut dureri cumplite la una dintre ele, am folosit picaturi pentru ureche care amelioreaza durerile, iar durerea a trecut intr-o seara, dar urechile tot infundate au ramas, peste tot am citit ca e de la raceala, ca am stat in curent, etc. Acum nu stiu, sunt putin ingrijorat, pentru ca nu stiu cat de grav este si inca nu a trecut de la sine. Cineva care imi poate explica ce ar putea fi si ce fel de spray/medicamente as putea lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NGeorgeM a răspuns:

Ar putea fi otita, dar intreaba medicul de familie si poate ai nevoie de un consult la un medic de specialitate. Sanatate

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ORL, degeaba stai pe TPU ca nu te vindeca TPU.

| Brizbriz a răspuns:

Mers la doctorul de familie, luat trimitere si mers la ORL... daca ai avut dureri, atunci e foarte posibil sa ai o infectie, daca nu te duci poti si sa ramai fara auz

| Csm310 explică (pentru Brizbriz):

Am avut si un lichid care mi se scurgea din ambele urechi, o femeie fosta doctor mi-a zis ca e otita

| Brizbriz a răspuns (pentru Csm310):

Da, si nu e o chestie cu care sa te joci, poate ramai fara auz