| FuturePlayerFootball a întrebat:

Am varsta de 16ani si 1, 70m inaltime si am o masa de 65kg. Ar trebui sa ma mai ingras sau este buna masa pe care o am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Greutatea ta e OK.

| darrio2007 a răspuns:

Greutatea e bună. Dar masa din ce e? De lemn sau de stejar?

| FuturePlayerFootball explică (pentru darrio2007):

Greutatea se masoara in N(Newton) nu in KG.

| darrio2007 a răspuns (pentru FuturePlayerFootball):

Deci tu ai 65 de newtoni?

| Adry05 a răspuns:

E ok diferenta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Excelent.

| Pool77 a răspuns:

Uita-te in oglinda si decidete-te, daca ti se pare ca esti gras atunci slabeste, daca consideri ca esti prea subtire ingreasa-te, si daca crezi ca esti ok atunci fa totul exact cum ai facut pana acum.

| L1feDRAIN a răspuns:

Eu am 16 ani si 55 de kg, dar nu zic nimic, sunt mai inalt ca tine de fapt... ma rog, nu ai motiv de ingrijorare.

| LoredanaS19 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci griji in legatura de kilograme, am 1, 73 si 55 kg si imi sta bine asa cum sunthappy părerea mea e ca ar fi bine sa mai renunţi la 4-5 kg si e perfecthappy

| DemBow a răspuns:

Ai greutatea perfecta pentru inaltimea ta.

| RonaRona a răspuns:

Salut. Acceseaza pe internet pagina:
Calculator indice de masa‎, apoi da click unde scrie CALCULATOR-INDICE MASA CORPORALA (IMC)...

| AndreeaDees a răspuns:

Este perfecta greutatea la intaltimea ta

| Violetta4321 a răspuns:

Eu am 1, 70 si 63-64 de kg şi încerc să slăbesc puţin.