| Alooha111 a întrebat:

SALUT TPU!
Am venit ieri dimineata de la mare cu ceva arsuri. Problema este ca pielea acum este foarte iritata si ma, mananca foarte tare. Daca nu ma scarpin, sunt niste intepaturi foarte puternice, ca cele de ac si le rezist cu greu, iar daca ma scarpin mancarimea revine si mai puternica.

Am folosit peste 4 feluri de geluri pentru mancarimi si arsuri solare, spray-uri si pastile... va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista la farmacie mai multe creme pentru pielea iritata de soare. Cel de la Avene este foarte bun si eficient. Nu cumpara chestii ieftine, nu sunt eficiente. Oricum, nu te astepta la minuni, arsrile solare sunt destul de serioase si dureaza cateva zile bune pana incepi sa te simti confortabil.

| danielaxyz a răspuns:

Incearca unguent de galbenele de la plafar

| Duchess a răspuns:

Incearca crema de galbenele si uleiul de masline. Da sigur rezultate, cel putin pe mine m-au ajutat mult. Succes! kiss