| GabrielStefan a întrebat:

Am visat azi-noapte ca imi scoteam dintele cu mana, iar dupa ce l-am scos mi-a iesit sange negru! Ce poate insemna asta? dau funda rapid celui care ma lamureste!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

S-ar putea sa moara cineva. Daca te durea in vis, inseamna ca cineva apropiat. Daca nu te durea, poate cineva mai indepartat.Nu trebuie sa te necajesti, nu este sigur nimic.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Inseamna ca te doare un dinte si ti-e frica de dentist.

| Denysse92 a răspuns:

Sangele - in traditia italiana si anglo-saxona de interpretare vise, a visa sange de om este semn de succes, desi visul inspaimanta adesea.

Nici orientalii nu explica altfel acest vis, sangele vestind ceva de valoare in viata reala, in plan material sau poate in plan sentimental.

Fata sau femeia care va visa haine murdare de sange, va avea necazuri, cei din jur ii vor crea dificultati.

Daca cineva se va visa sangerand, in viata de zi cu zi va avea un necaz, se va imbolnavi. Sangerarea poate fi si semn de nefericire in dragoste, chiar si cearta.

In general, traditia romaneasca de interpretare vise, sustine ca visele in care apare sangele nu sunt bune si prevesteste probleme sufletesti si dificultati in a te intelege cu cei din jur.

| adyzone a răspuns:

OF-Topic: Bai prea multa superstitie la poporul asta roman, luati si voi exemple de la occidentali, si nu mai credeti in toate prostiile.
On-topic: Despre visul tau ce spun, ai fost doar stresata in zilele trecute, sau ai avut ceva probleme personale, cat derspre treaba cu moartea nu pot sa spun decat ca e o superstitie de doi bani, stai linistita nu o sa se intample nimic, insa daca cosmarurile se repeta ar trebui sa mergi la un pshiholog.

| adyzone a răspuns:

A si scuze ca am vb la feminin, am avut impresia ca esti fata!

| YourEternalLove a răspuns:

Pai eu stiu ca moare cineva dat depinde un dinte ziua 1 o saptamana o luna un an nu stiu