| MissLilith24 a întrebat:

Doamne va rog sa imi raspundeti, visez de cateva seri la RAND ca imi scot cate un dinte, iar azi am visat ca imi scoteam eu doi dinti dar nu curgea sange, de fapt nici nu ii vedeam doar stiam ca ii scot si ma durea foarte tare. Parca chiar mi scoateam, asa simteam.
Si serile trecute am visat tot asa ca imi scoteam cate unul si desigur curgea sange si ma durea foarte tare.
P.s : Azi cand am visat ca mi-am scos cei doi dinti am simtit ca pun limba pe locul unde au fost dintii si erau crescuti mici inca 2. Ce naiba poate insemna asta?!
Va rog ajutati-ma, sunt foarte speriata.

Răspuns Câştigător
| heartinhell a răspuns:

Ori te gandesti prea mult la visul de l-ai avut in seara precedenta, ori ai nevoie sa te duci la un medic stomatolog pentru a-ti remedia o problema dentara. Visele sunt doar imagini ale subconstientului, de obicei reproduc fapte din timpul zilei si explicatia lor este una cat se poate de simpla. In traditia populara sa visezi dinti era ceva rau insemna ori moarte ori ceva de genul, dar nu o sa patesti nimic, stai linistita, sunt doar vise -imagini reproduse de creierul tau.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai teme!
Vezi dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| K0sti a răspuns:

Interpretare vis: Dinti
Daca sunt scurti te vei intalni cu prieteni buni; daca sunt lungi, tevei intrista; daca iti cad asteapta-te la nenorociri sau bloala; daca iti pui, esemn de intristare si nefericirel daca iti cad dinti albi e semn bun de sanatate; daca visezi dinti stricati si cariati te vei intalni cu amici de chefuri.

| Stephania_Stefy_1999 a răspuns:

Buna. Cand visezi ca iti scoti dintii si curge sange inseamna ca iti moare cineva din familie, iar cand nu iti curge nu moare din familia ta.

| Ionela2000 a răspuns:

Primul lucru care-l poti face este sa te linistesti.Visurile acestea iti apar din cauza stresului. Sfatuiestete cu familia ta, pot sa-ti dee sfaturi bune.Priveste un serial bun,care poate sa te linisteasca, stiu eu un serial foarte bun,, Odnajdi v scasce,, sau,, Ih pereputali f rod dome,,.In timp ce privesti aceste seriale manica ceea ce iti place mai mult. Funda?*

| MissLilith24 explică (pentru Ionela2000):

Eu am vrut sa aflu ce inseamna acest vis. Nu ce sa fac ca sa ma linistesc.