| vmalex21 a întrebat:

Salut TPU.Are cineva implant dentar? Este dureroasa aceasta procedura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Financiar - da, foarte, Altfel - ba

| vmalex21 explică (pentru sierra1):

Sa inteleg ca ai implanturi dentare? Poti sa imi spui un pic mai multe despre procedura? Stiu ca sunt destul de scumpe dar e cea mai bună si eficienta soluție.

| sierra1 a răspuns (pentru vmalex21):

Să ințelegem că e scump și nedureros (tu citești printre rânduri?)

| vmalex21 explică (pentru sierra1):

Amice,Nu am chef sa intru in polemici si nici sa ma cert, prima mea întrebare NU a fost in legatura cu partea financiară dar daca tot ai adus in discutie ar fi cazul sa nu duci grija ca sunt constient de costuri si imi permit. Daca ma interesa cat costa fii sigur ca întrebam, ma intereseaza cu totul altceva.Iti multumesc pentru raspuns, poti sa-ti vezi de treaba in continuare, o zi plăcută!

| sierra1 a răspuns (pentru vmalex21):

Cineva e șifonat - uuuu!
Ce-ai mai citit printre rânduri?

| dorustroe a răspuns:

Salutare. tratamentul cu implant dentar nu este dureros daca este facut la o clinica cu medici competenti si tehnologie avansata. De ceva timp exista inserarea unui Implant dentar cu ghid chirurgical digital, aceasta metoda o au cei de la Denttaglio Clinic ( iti las aici link: https://denttaglio.ro/implant-dentar-intr-o-zi-24-ore-dinti-intr-o-zi/ ). Ghidul chirurgical ofera posibilitatea ca implantul sa fie inserat fara nicio taietura. adica ti se face o radiografie CBCT, o scanare intraorala digitala 3D si ti se proiecteaza virtual unde o sa fie viitorul implant. dupa ce se fac toate aceste proiectii digitale urmeaza sa se printeze 3D ghidul chirurgical si inserarea unui implant dentar. si asta e tot, totul digital si durere ZERO avand anestezie locala.

| socolalexia a răspuns:

Nu este deloc dureros, am implanturi de 2 ani. Daca ai nevoie de mai multe informatii iti las aici un link, poate te ajuta https://dentville.ro/implant-dentar/