| RazvanGandalf94 a întrebat:

Salut TPU,as dori sa vad intreb cum sa fac sa slabesc mai repede, nu vreau sa slabesc chiar mult, doar vreo 5-6 kg, deoarece m-am ingrasat 5-6 kg in aceasta iarna si as dori sa le dau jos, ce as putea face pentru a le da jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ninz a răspuns:

Foarte simplu, ai grija ce mananci si faci sport. Nu e neaparat sa faci sport afara, poti si in casa. Ai o gramada de videoclipuri care iti arata cum sa faci exercitii pentru. a slabi in locul care doresti. Cea mai importanta treaba e sa mananci ceea ce nu ingrasa.

| MP_Gabitza_1997 a răspuns:

Si eu sunt in aceasta situatie.

| IoanaaaaMiaaaa a răspuns:

Nu mai manca paine. Nu manca dupa ora 18-19. Fa sport la sala sau acasă.