| alexxxxxxxxxx1999 a întrebat:

as vrea sa imi spuneti cum sa scap de ginecomastie,adica de sanii la baieti, nu nu glumesc, am nevoie de ajutorul vostru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ok, si eu am ginecomastie, de cand ma stiu, pot spune ca m-am nascut cu asta(sau nu?) cert e ca stiu sigur ca de la varstade 9 - 10 ani am aceasta ' boala ' acum am 21 de ani, sunt in ultima fazade ginecomastie.
Sunt 3 faze, prima nu necesita operatie.
A 2 si 3 da, dar nu asta e ideea.
Sa nu fie ceva hormonal, am facut niste teste cand aveam vreo 15 16 ani,am fost la Bucuresti,la parhon,la un medic endocrinolog cel mai bun.
Mi-a zis scurt, nu e nimic hormonal,asa sunt eu,asa m-am nascut(Sau ceva genul.)
Nu trebuie sa te simti complexat de faptul ca ai sanii,si eu m-am simtit complexat o buna perioada de vreme,gura lumi e rautacioasa,nu e nimic de ras.
Eu personal mai fac caterinca de unele femei care vad ca nu isi tin pliscuc cand imi dau jos tricoul.
Lumea vorbeste fara sa isi dea seama ca asta poate fi o drama pentru un copil,candva faceam si eu mare necaz de asta,insa cu timpul... am inteles ca tot ce conteaza e ca in primul rand sa ma accept eu pe mine cum sunt(daca eu nu ma accept cum sunt,ce sanse am eu sa fiu acceptat de alti?) Sunt un barbat normal, am par pe piept,am barba,sunt dezvoltat normal,insa am ginecomastie.
Accepta situatia,nu esti singurul, mai sunt multi barbati cu problema asta.
Poate ai noroc sa iti treaca de la sine happy insa nu sunt sigur, poate e perioada adolescentei, eu o am de mic copil si a crescut o data cu mine. Daca vrei sa vorbim, imi dau un mesaj pe privat cu idd-ul tau te-am salutat.

| alexxxxxxxxxx1999 explică (pentru Liviu):

Iti multumesc pentru ce mi-ai zis happy

| BiuL a răspuns:

Simplu te duci la doctor, endocrininolog si iti va recomanda el un tratament. poate ai ceva dereglari hormonale.

| alexxxxxxxxxx1999 explică (pentru BiuL):

Multumesc pentru ajutor
o sa incerc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Va trebui vorbit cu un medic.
http://www.sfatulmedicului.ro/......barbat_863
O zi excelenta iti doresc!

| Saveluc a răspuns:

Salut. Scuze. te rog nu rade de mine. Eu sunt bărbat. eu caut sa am sânii un pic mari, nu ca femeile sa se uita toți la mine sa ies cu geaca sa ascund sânii și nici sa port sutien. totuși eu sunt plat ca scândura și vreau ca lumea sa știe care "mie fata și care mie spatele" Dacă iau pastile de mărit sânii (cum iau femeile) cum ar fi astea https://emag.page.link/zWypN și crema asta https://emag.page.link/5ncqq credeți ca ma ajuta? multumesc.

| TroluFermecatoru a răspuns:

Am un tovaras care a scapat intr-o luna de sani si de grasimea de pe burta cu ajutorul unui supliment numit Gynectrol. Este natural, foarte eficient si a fost facut special pentru a inlatura gynecomastia. http://www.burnfatstore.com/bodybuilding/gynectrol/