| Chiriac_Andrei_1995 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu un sfat ceva... deci : am 15 ani 1.70 m si 54 Kg in toamna intru la liceu si as vrea sa ma apuc de sala dar stiu ca daca ma apuc de ea raman mic (adica nu mai cresc in inaltime) dar in schimb voi arata mult mai bine... voi ce spuneti sa ma apuc sau nu? adica sa raman la 1.70 si bine facut sau sa nu ma apuc sa raman cum sunt si inalt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Doar exercitiile cu greutati deasupra capului opresc cresterea. Sau cu bara in spate. (Exemplu: Genuflexiuni cu bara in spate) Celelalte nu.

| xRoocked a răspuns:

Pai nu stiu.
Pot sa zic ca is la fel ca tine doar ca am 14 ani si 45 kg =) si tot inalt ca tine.
Eu as mai astepta unpic de timp dar nu stiu.

| 05200342 a răspuns:

Eu cred ca esti destul de înalt si ai putea face sala mai bine bine făcut si scund(desi nu esti)decât înalt si slăbănog!
Bafta!