| ionika17 a întrebat:

SaluT, TPU! Aseara am observat ca mi s-a rupt o alunita,( de culoarea pielii, desi de mult am vazut-o ca era iesita din piele ).Si, vreau sa va intreb daca aceste alunite, sunt periculoase, daca sunt rupte?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor neaparat. Aceste alunite pot fi cancerigene si de aia nu e bine sa le rupi. S-ar putea sa nu te afecteze dar mai bine verifica.

1 răspuns:
| ღMikyღ a răspuns:

Si eu am avut ceva asemanator dar din fericire nu am patit nimic. ar fi putut fii cancerigena si intr.adevar necesiti o consultare la dermatolog