| Denis123456 a întrebat:

Salut TPU,aseara si alaltaseara am adormit extrem de greu,imi era somn,tineam ochii inchisi si nu am reusit sa adorm deloc repede fata de alte zile, ce am patit? si cum as putea sa repar problema asta? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Ai fost obosit? daca mintea itieste activa nu o sa poti dormi

| Denis123456 explică (pentru Ax3LdeV):

Si cum pot sa fac sa nu mai fie asa se activa?

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Denis123456):

Limba romna? nu inteleg

| bmerry a răspuns:

Stiu ca poate suna ciudat sau "băbesc", dar cunosc multe persoane (am experimentat si eu) care au dificultăți in a dormi atunci cand este luna plina (a fost si ieri si alaltăieri). Probabil nu exista vreo explicație științifică pentru asta, dar încearcă sa urmărești cand este luna plina si vezi daca o poti sau nu asocia cu problema ta cu somnul.

| ccaattaalliinn a răspuns:

Unele persoane daca sunt obosite nu pot adormi asa de repede. Nu ai ce face in privinta cu asta.