| dyadyanadya a întrebat:

astazi am fost la camp si mam bronzat foatre tare si ma ustura pielea foarte tare.Stiti cumva cu ce ar trebui sa ma dau sa nu ma mai usture?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune comprese cu spirt pe zonele afectate, faci această operațiune până cedează disconfortul apoi aplici un ulei (de măsline, obișnuit, etc.), ajută la hidratare.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand uleiul de masline.

| push2gl a răspuns:

Incearca cu iaurt

| traveler a răspuns:

Da nu rade nimeni de tine, laptele prins sau iaurtul este un remediu de casa foarte util.Succes

| xXdoareuXx a răspuns:

Iaurtul este foarte bun

| Fuchii a răspuns:

happyÎncearcă cremă de gălbenele sau iaurt...

| PTMLucian a răspuns:

Fa un dus rece este cel mai bun

| Dicanul a răspuns:

Cu bicicleta

| aleksia1 a răspuns:

Sunt niste creme speciale de la nivea sau du-te la o farmacie si intreabahappy