| anonim_4396 a întrebat:

Astazi dimineata, pe la 8 m-am trezit si am vomat o apa galbena. Pe la 12 am mancat ciorba cu perisoare si dupa 5-10 minute mi-a venit greata si am vomat tot intreg. Parca nu am mestecat nimic. Si acum(22:51) am mancat un iaurt si am o stare de greata. Vreau sa mentionez ca aseara am mancat la 23:50. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Sa mergi la doctor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai grijă ce mănânci, în special seara. Nu suporți anumite alimente, ori sunt greu de digerat...
Ia un metoclopramid înainte de masă, cu câteva minute. Acesta e împotriva stărilor de greață. Poți încerca și cu No-Spa, poate amelliorează starea.

| eminescuhipiot a răspuns:

Ai facut o indigestie, ni se intampla tuturor cel putin odata in viata. Fa o pauza alimentara, doar lichide(si nu sucuri!), eventual paine prajita cu un ceai de menta si pe maine ti-ar revenit.

| MariaTeodora22 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un doctor