| Patrecea a întrebat:

Toata ziua mi-a fost rau! Nu stiu ce sa fac! Mi-e rau tare la stomac! Aseara am mancat o ciorba... apoi inainte de culcare am mancat multa ciocolata Kinder! Dimineata asta cand m-am trezit Mi-a fost foarte rau! Am mers la baie si am vomitat! Vreo 10 minute am fost ok, dar dupa iar mi-a fost rau! Stateam in tot felul de pozitii sa nu-mi mai fie! De la 11:30 nu ma simt bine si acum ii 18:44.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aDEeLAa a răspuns:

Ai diaree? Te inteapa ceva?
Pana te poti consulta cu un medic, bea un ceai de menta.
Sper sa te simti mai bine dupa aceea
Menta ajuta, dar ...nu menta la pliculete ca aceea e f posibil sa contina mentol... Si sa te irite si mai rau.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru 48 de ore este indicat doar ceai de plante si pezmet.
Evident ca atat ciocolata ti-a dat peste cap ficatul.
Pauza totala de la ciocolata si regim alimentar pentru o bucata de vreme, ca sa-ti revii.

| Patrecea explică (pentru Violleta2022):

Multumesc ..slava domnului mi-a trecut

| aDEeLAa a răspuns (pentru Patrecea):

Super!