| 03Didy03C a întrebat:

Am greturi de azi dimineata! Ieri am mancat un hot dog, un castron de ciorba si cam 6 sandwich-uri cu salam! Da da, mult, dar eu nu sunt mancacioasa de fel, si chiar mi-a placut acel salam! Bun, acum cand ma gandesc la el sau la ciorba imi vine sa vomit, dar nu pot! A fost mama la farmacie si mi-a luat un sirop pentru greata si pastile pentru durere de stomac, pentru ca ma si doare foarte tare uneori, am spasme! Am luat si azi dimi Omez pentru stomac dar tot nimic! Dar acum vine dilema: nu am pofta de mancare, dar daca ma gandesc la cartofii prajiti de la mc, sau iaurt, da, am!
In fine, intrebarile mele sunt:
1. De ce m-am trezit dintr-o data cu greturi? De la atata mancare? (app ciorba a cam fost grasa)
2. Ce sa fac sa imi treaca?
Multumesc, dau funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alecsa96marrya a răspuns:

Probabil ai mancat cu pofta...
Ia si tu Metocopramid pentru voma.

| 03Didy03C explică (pentru alecsa96marrya):

Chiar asta am luat de la farmacie ieri! In fine acum, azi, mi-a trecut!