| Lukasz a întrebat:

Aveam puroi in gat si afte, am facut 4 zile de injectii si inca mai sunt rosu in gat, mi-au mai ramas niste vezicule sau cum se cheama.Iar doctorul mi-a spus ca daca coboara la plamani sau merge infectia in sus pot pati ceva rau, oare se referea la moarte? Mama mi-a spus ca trebuie sa-mi treaca neaparat pana sambata, ca nu mai avem bani de alte injectii, momentan sunt sub tratament, fac uneori de 10 ori gargara pe zi si iau tot felul de pastile, paracetamol, aciclovir ( sub recomandarea medicului desigur ).
Oare imi va trece pana sambata?
Ce voi pati daca va cobori sau daca va urca, am auzit ca daca se ajunge cu infectia aia la inima e fatala. Va rog ajutati-ma, doctorul mi-a spus ca am luat-o de la apa de mare ( am inghitit apa accidental ) iar eu cum un sistem imunitar foarte slabit am luat-o pe loc. Ce sa fac? Cum sa-mi treaca pana sambata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Probabil nu trece pana simbata, tratamentele de genul se fac vreo 10 zile cel putin. Focuseaza-te pe faptul ca trebuie' sa iti treaca, nu ca trebuie' sa treaca pana simbata. Cum nu aveti bani de alte injectii? Unde sinteti? Nu sunt compensate astea? De regula antibioticele sunt compensate puternic. P.S. Maninca cel putin 3 catei de usturoi zilnic. E un antibiotic natural excelent. Daca ai gasi si petrol medicinal, ar fi super. Nu de alta, dar si eu am avut o infectie urita pe tractul respirator, am fost frumos la medic, am luat antibiotice, incepuse sa imi revina la cam o saptamana dupa ce am terminat cura cu antibiotic, si am scapat de ea dupa inca vreo 2 saptamini cu petrol medicinal si usturoi.

| ziptrack a răspuns:

Du-te de-ti cumpara ulei de masline extravirgin si fa gargara de 2/3 ori pe zi cate 10-15 minute, dupa care scuipi uleiul si te speli cu apa.

In cateva zile ar trebui sa-ti omoare bacteriile din gat! Eu mi-am tratat o infectie destul de urata la dinti cu tratamentul asta. Poti cauta "oil pulling Youtube".

Atentie insa sa nu cumva sa-l inghiti pentru ca toata infectia se duce in corp!