| BankousliMahmoud a întrebat:

azi am cazut pe scari si mi s-a dat unghia peste cap si acum am numai carne vie, trebuie sa fac operatie sau sa astept sa imi creasca? Dau funda cine ma ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mergi la dispensar/spital. Vor dezinfecta rana si o vor pansa corespunzator pana se vindeca. Unghia se va reface, chiar daca nu va arata ca cea rupta. Dar pentru asta e nevoie de timp.

| Goete a răspuns:

Cumpara de la farmavie argint coloidal, pune-l intr-un pulverizator si pulverizeaza regulat pe unghie, te va ajuta si la durere si si la cicatrizare rapida