| Sahara1900 a întrebat:

Ajutor rapid, mi s-a rupt unghia de la jumatate dar n-a cazut...o pot lasa sa creasca ca sa o tai cand se face mai mare? Sau trebuie sa o tai din carne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai tu stii mai bine ce vrei sa faci, daca ai putin super glue o poti si lipi desi nu recomand. Daca nu e rupta tare incat sa jeneze las-o sa creasca asa. Daca te decizi o poti taia, nu vad care-i problema daca o unghie e mai mica, ca oricum prin procesul de crestere le va ajunge mai repede pe celelalte

| Sahara1900 explică (pentru Simpatic):

Este aproape de cotor sa zic asa. Doare tare...

| Simpatic a răspuns (pentru Sahara1900):

Daca o tai o sa mai doara oare?

| Sahara1900 explică (pentru Simpatic):

De o sa lesin...

| Simpatic a răspuns (pentru Sahara1900):

Nasola treaba atunci

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu tai nimic din nicio carne o sate doară Lasă-l așa și desinfecteza zona și Lasă-l ca își revine

| Felissa13Eden a răspuns:

Ia un pliculet de ceai si taie din marginea lui pe marimea unghiei, apoi lipeste-o cu lac sau oja.O sa stea fixata si n-o sa te mai doara pana creste la loc.