| Rapidistu47 a întrebat:

Azi am jucat fotbal cam 3-4 ore, iar cand am ajuns acasa m-am intins in pat si dintr-o data a inceput sa ma doara partea inferioara a piciorului (adica pe spatele piciorului, daca pot sa zic asa).
Dupa ce mi-a trecut durerea m-am ridicat din pat si a inceput sa ma doara genunchiul.
Stiti care ar putea fi sursa / cauza problemei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei_Claudiu_1990 a răspuns:

Salut! Eu practic fotbalul de performanta de la 7 ani si mi s-a intamplat de nenumarate ori acest lucru! Cauza problemei: Ai jucat fotbal pe un teren dur adica un teren din bitum si nefiind obisnuit cu cu efortul de 3 ore jucand fotbal a inceput sa te doar gambele (partea inferioara din spatele piciorului) iar dupa ce te-ai ridicat te-a durut genunchiul!
Deci concluzia este urmatoarea!
Ai jucat prea mult fotbal si te-au durut gambele...este ceva normal dupa un efort mai mare!
Iar genunchiul te-a durut deoarece ai jucat pe un teren dur!
Ps: Asta nu se va intampla niciodata la un fotbalist care joaca pe teren de iarba natural deoarece piciorul cand atinge pamantul nu da de ceva dur... da de ceva moale pentru el! Este ceva normal!

1 răspuns:
| Elena_Lavinia_1997_D3x5 a răspuns:

Probabil ai febra musculara.