| anonim_4396 a întrebat:

Sunt speriat de faptul ca am observat azi dimineata un scaun de culoare roșu inchis pe hartia igienica.
Am citit pe net despre asta si sunt ingrozit de ce am gasit!
Am 17 ani, exista riscul sa am cancer la tractul digestiv?
Nu prezint alte simptome cum ar fi dureri si nici nu imi amintesc sa fi consumat alimente care sa inchida culoare scaunului!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Dragul meu, mai întâi de toate, un sfat - nu mai crede toate prostiile pe care le citești pe net. Dacă intri să cauți remedii pentru dureri de cap, afli că ești pe moarte.
Cel mai probabil este vorba de o foarte mică fisură anală sau un vas de sânge spart, ceea ce poate fi destul de frecvent, mai ales dacă ai un scaun sănătos, solid. Uneori mai apare sânge dacă ai un hemoroid. Nu te mai gândi la toate prostiile. happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hemoroizi sau fisuri anale.