| thereisallama a întrebat:

azi la scoala m-am lovit la glezna. Eh, de atunci ma doare ingrozitor. Ce ar putea fi?
PS:Sorry de categorie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BloodPrison a răspuns:

Daca inca mai poti calca cat de cat pe picior si prezinti doar o durere la zona respectiva cel mai probabil ai o entorsa. Pune gheata pe piciorul respectiv, daca durerea persista consulta un medic.

8 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

Poate fii doar o lovitura o vanataiehappydar depinde si cat de grav te-ai lovit. Daca te doare tare de nu poti merge e bine sa mergi la doctor poate ai o fisura sau ti l-ai sclantithappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o radiografie, altfel nu ai cum sa stii si cu atat mai putin noi din fata calulatoarelor

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Viziteaza medicul de famili el iti va zice exact ce ai.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Apa intr-o punga si pusa la congelator. apoi la glezna

| alin567 a răspuns:

Cred ca este doar o banala lovitura daca nu iti trece in 1 saptamana du-te la doctor :d

| TheLordOfTheRings a răspuns:

S-ar putea sa iti fi fracturat glezna.

| Andre3aCrystina a răspuns:

Probabil ai o entorsa...
Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor.

| BubblesHere a răspuns:

Pai in primul rand spune-le parintilor tai ei stiu ce sa facawinking. Dar eventual te poti da cu un unguit, frecti etc. Iar daca e ceva grav te poti duce la un control pentru o radiografie.
Succes! Si insanatosire grabnica! kiss