| alyisa a întrebat:

Acum cateva zile m-am lovit la picior.Am avut vanatai si zgarieturi de la glezna la picior.Ranile sunt aproximativ vindecate, dar deasupra gleznei a ramas o umflatura tare de culoare mov-rosiatic care la atingere doare putin.Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O fisură, de aceea te și doare de fapt te înțeapă. Cumpără de la farmacie Lasonil cremă și 4 pliculețe de Burovil, Burovilul este un praf de îl dizolvi în apă, dai cu apa asta pe gleznă, apoi dai cu crema lasonil dimineața și seara. Multă sănătate.

| Alka1995 a răspuns:

Este tot acea vanataie numai ca se vindeca si de aceea si-a schimbat culoarea. Nu te ingrijora, numai bine!