| Maryyyaa a întrebat:

Salut TPU. Azi noapte pe la ora 1 a început sa ma doară ovarul drept. De la ce poate fi? Menționez ca nu prea dorm, poate fi de la asta?
Are vreo legătură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este de la lipsa somnului in niciun caz...
recomandat ar fi sa consulti medicul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este de la faptul ca nu prea dormi, ovarul te doare de la infectie urinara sau te a tras curentul si ai racit, mergi la ginecolog sa te consulte, ce varsta ai?

| blairelovesmusic a răspuns:

Poate esti insarcinata.

| Lidia09 a răspuns:

De unde știi precis că ovarul te doare? Ai mai avut așa probleme înainte?

| Maryyyaa explică (pentru Lidia09):

Nu, dar ma doare în dreapta jos și eu știu ca acolo este ovarul

| Lidia09 a răspuns (pentru Maryyyaa):

Mergi la medic, treci ceva controale și vezi diagnosticul.

| MadalinaDogaru a răspuns:

Oare nu ești la ovulație? Și atunci doare ovarul.

| Maryyyaa explică (pentru MadalinaDogaru):

Am fost la ovulație acum 5 zile