| TuttyFk a întrebat:

azi nu am dormit deloc 24 ore bine m-am culcat la 15:30 exact cand se faceau 24 de ore de cand sunt treaz pana la 18:30 e si numai pot dormi acum dc? nu ar trebui sa fiu obosit? precizez ca activitate nu prea am sunt genul de stau in casa la pc toata ziua sad deci de la ce poate fi lipsa somnului normal acum nu ar fi trebuit sa fiu foarte obosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu faci efort, nu prea ai de unde sa fii obosit. O lipsa de somn de 24 de ore iti dergleaza ritmul nictemeral, poti avea timp de mai multe zile insomnii, mai ales ca ai regimul asta ed viata anormal, lipsit de activitate. Nu poti vorbi de normalitate in conditiile in care nu ai macar 10 ore de activitate intensa intr-o zi.

| Minks a răspuns:

Bei cafea, cola, energizant, etc?
Daca da, cred ca ti-ai dat seama care e problema. happy

| TravisForest a răspuns:

Buna. Stai linistit ca nu esti singurul care trece prin perioade nasoale cu somnul. Am patit la fel si nu doar o data! In cateva zile iti vei reveni la normal chiar daca vrei sau nu. Incearca sa te relaxezi chiar daca adormi sau nu, pentru ca nu se intampla nimic. Pune-te in pat, relaxeaza-te, uita-te la un serial, un film orice si te gandesti ca atunci cand adormi, adormi!

| TuttyFk explică:

Asta fac am pus o cana de lapte sa vad cum o fi si bag un serial pe net. eu ma simt cu ochii mai umflati si mai bleg da totusi somn nu am plus ca ma niste ganduri negre cea ce ma face sa ma panichez. si creca atunci vine adrenalina trebuie sa gandesc pozitiv.

| TuttyFk explică:

Nu consum niciun fel de suc doar apa, lapte, ceai. am 14 ani :d este posibil sa fie si perioada dezvoltarii care afecteaza somnul? cum am zis nu beau cafea sau sucuri.din punct de vedere alimentar ma descurc bine insa cu somnul nu prea

| TuttyFk explică:

Intr-adevar stau toata ziua laughing am dormit am recuperat acele 2 zile insa aucma iar nu dorm de vreo 17 ore

| cristi28george a răspuns:

Salut lipsa somnului se bazeaza pe niste anume hormoni trimisi de domnu creier pentru a nu lasa corpul sa intre in repaus gen o supradoza de adrenalina este cunoscuta starea de atat de obosit incat sa nu poti adormii. bea o cana de lapte cald asta daca nu cumva ai probleme cu lactatele...