| Mego123456789 a întrebat:

azi se face o luna de cand am facut o operatie de circumcizie pot sa dau jos bandajul sa umblu fara bandaj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. In mod normal ar trebui sa mergi la un control medical la medicul care a realizat interventia pentru a vedea exact cum se prezinta zona respectiva. Dar avand in vedere faptul ca interventia a fost realizata acum o luna, da poti da jos bandajul insa mare grija la igiena intima!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De 1 luna de zile stai cu acelasi bandaj?
Trebuia schimbat acel bandaj dupa 24 -48 de ore!

| Mego123456789 explică (pentru Violleta2022):

Il schimb in fiecare zi eu m-am referit daca sa mai bandajez nu-s nebun sa port accelas bandaj + ca nu e igenic

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

O luna e putin. Stiu pe cineva care a stat cu un bandaj pe rana doi ani de zile... Ei, da, rana se vindecase de mult, dar bandajul era tot acolo. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Sa inteleg ca 2 ani de zile nu si-a spalat organul?

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu era vorba de o rana la organ, ci in alta parte, insa bandajul a stat doi ani pe presupusa rana, care probabil se vindecase in cateva zile sau saptamini... happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristi202):

Trebuie ca ala sa fii avut o doaga lipsa, sa tii un pansament 2 ani, pe ceva ce este complet vindecat dupa cateva zile.
Ori, are omul respectiv nu avea o "inteligenta" prea inalta, nefiind in stare sa inteleaga un proces de vindecare si timpul aferent lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mego123456789):

Ca orice operatie, pansamentul se inlatura dupa cateva zile dupa operatie, mai ales daca nu are nisa, nu sangereaza sau iese puroi/ materie de acolo.
La 1 saptamana, trebuia deja sa fie vindecat la suprafata si in 3-4 saptamani sa poti avea sex.
Cu masturbarea mai incet, ca risti sa-ti pierzi firea si sa tragi de el mai mult decat este indicat.

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Merg pe lipsa de inteligenta. Oricum, m-am crucit cand am vazut, si am crezut ca era de 2 ani, pansamentul era aproape negru deja la suprafata, abia de se mai vedea albul, semn ca fusese purtat mult timp si strinsese praf si mizerie, si l-am felicitat in gandul meu pe cel ce il aplicase, ca l-a pus in asa fel incit sa stea acolo doi ani, ca la mine nu prea tin chestile alea, urgent aluneca sau cad, sau se intampla ceva cu ele. happy