| 78buc a întrebat:

In curins voi implini 14 ani, cum credeti ce inaltime si ce greutate ar trebui sa am?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In curins? sau in curînd? Pe ce dată?

| PedoBarbie a răspuns:

Depinde. De regulă ar trebui să ai mai puţin cu 10 kg faţă de cm. Exemplu: la 171 cm maxim 60 de kg.

| mixxjim a răspuns:

Chiar ti se pare ca toata lumea d 14 ani are aceeasi inaltime si aceeasi greutate? Sau ca toti de 30 de ani - sau orice alta varsta - au aceeasi inaltime si greutate? Tu ce intrebi de fapt?

| Skylimit a răspuns:

Eu am 14 ani vreo 80 kg, 1.75.

| teo77 a răspuns:

Eu ma 13 ani si am 1 m si 80 de cm si 75 de kg deci ar trebui sa ai macar jumate cat am eu

| NotBad a răspuns:

Dupa parerea mea, cred ca ar cam trebui sa ai 1, 60 si in jur de 48-50 de kg.

| LeKaAlex a răspuns (pentru NotBad):

Lol eu am 13 ani si arat slab si am 56 de kile si nu stiu ce inaltime dar sunt cat un barbat pana la umeri

| ClaudiaTheo a răspuns:

.Depinde si de greutatea ta actuala.In mod normal ai trebuie sa ai pana in 70-65 kg.