| NaiveGirl09 a întrebat:

kiss. Cat credeti ca ar trebui sa am in inaltime si in greutate la varsta de 11 ani? thinking Eu am intre 38-40 kg si 1, 52m inaltime. E bine? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cocooos a răspuns:

Decat sa asculti parerea tuturor, calculeaza tu singura : http://www.sanafarm.ro/greutate-ideala.html

17 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

După rapoartele sociologice şi ştiinţifice greutatea ideală la înălţimea de 1.52m se încadrează între 35-55. La 11 ani ar trebuie să ai între 1.45 şi 1.60m.

| NaiveGirl09 explică (pentru KristalPop):

Mulţumesc de răspuns!winking

| DeidaraXR1 a răspuns:

E ok cat ai.

| iSimo a răspuns:

Eu zic ca esti bine pentru varsta taa!winking nu te ingrijora, ai timp sa slabesti :*

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns:

Da e bine dar la inaltime esti prea inalata pentru varsta ta

| CautNume a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

Cred ca voiai sa spui prea scunda thinking, nu?

| NaiveGirl09 explică (pentru CautNume):

Am 11 ani, ma asteptam sa spuneti ca sunt grasa sau slabahee hee. Nu prea piticahee hee

| CautNume a răspuns (pentru NaiveGirl09):

Am inteles si eu ca ai 11 ani.Comentasem la raspunsul Toader_Andreea_1996_pDkq.

| NaiveGirl09 explică (pentru CautNume):

Ahamwinking.

| KristalPop a răspuns (pentru Toader_Andreea_1996_pDkq):

1.52? Înaltă?! 11 ani? Învaţă să scrii corect şi documentează-te înainte.

| NaiveGirl09 explică (pentru KristalPop):

Ştii, cred că scriu destul de corect. Faptul că nu scriu cu diacritice nu înseamnă că nu scriu corect. Şi, uite! Pot şi eu să scriu ca tine :d. În fine, tot în zadar happy.

| KristalPop a răspuns (pentru NaiveGirl09):

M-ai înţeles total greşit. Nu te-am agresat, ţi-am spus doar.

| NaiveGirl09 explică (pentru KristalPop):

Îmi pare rău. Şi totuşi. Mulţumesc că mi-ai spus că am greşit, dar te refereai că am greşit în legătură cu informaţia aceea? Sau?

| KiraXander a răspuns:

E fooarte bine

| andy95summer a răspuns:

Da,dar nu ar strica daca ai pune 1-2 kg in plus

| mihaitr a răspuns:

Pentru varsta ta e super bine ba chiar ai mai putea 1-2kg in plus

| leonis99k a răspuns:

Eu am 1.80 si 80 kg si am doar 13 ani