| Stefygg a întrebat:

cam de 3 saptamani fumez din tigare electornica..problema este ca m-am plictisit de ea si am ales sa revin al cele normale...Am fumat azi cateva tigari si pur si simplu nu le mai simt, nu isi mai fac treaba par nesatisfacatoare... Daca nu mai fumez electronica voi reveni la cele normale sau se poate sa fii facut ceva la plaman din cauza celei electronice? Stima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Da posibil sa fi facut ceva, nu stiu daca ai luat cu nicotina sau fara. Daca tot trageai din ea ca nebunu ti s-a marit doza de nicotina si tigarile ca Kent4 nu le mai simti si ti sa marit apetitu. Ti-as sugera sa iei Kent Lung sau Marlboro pentru 1 luna si sa fumezi cat iti vine in limita bunului simti si pe urma sa revi la o doza stabilita de tine.
Si eu am folosit tigara electronica si am vandut-o dupa pentru ca nu mi se pare cine stie ce minunatie pentru a te lasa de fumat si am continuat pe asta, la vara fac cu niste prieteni o expeditie de 2 saptamani prin Carpati si asa o sa ma las de fumat, cel putin eu.
Cold Turkey e cel mai bun, fa-ti o poza cu tine cand fumezi si pune-o undeva la vedere si cand te-ai lasat in fiecare dimineata te vei uita sau oricand la ea si iti vei aminti gustul de canal care-l aveai dimineata, mirosul hainelor si fumul ala cancerigen. Pt mine a mers pentru cam 2 luni

| Stefygg explică (pentru Elliana534):

Am luat cu nicotia 18 dar am fumat ca disperatu...cam 1 sticluta de aia mi-a ajuns 3 zile..sticluta ma refer la cea mica de 10 ml

| Stefygg explică (pentru Elliana534):

M-am lasat de fumat 8 luni dar m-am apucat dintr-o prostie...

| Elliana534 a răspuns (pentru Stefygg):

Tiai marit doza cu mult... Tigara electronica e facuta sa fie fumata ca una normala nu ca 30 normale

| Azµre a răspuns:

Numai fuma deloc! Nu e sănătos, altceva nu ai ce face!